Nowy e-formularz CIT za 2020 r.

22.06.2021 / CIT

16 czerwca b.r. została opublikowana najnowsza cyfrowa wersja CIT-8 (nr 30).
  • Zgodnie z rozporządzeniem wprowadzającym nowy formularz, wersja nr 30 ma zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2020 r., chyba że zeznanie za rok 2020 zostało złożone przed wejściem w życie tego rozporządzenia, czyli przed 6 marca 2021.

 

  • W ostatnim czasie w prasie pojawiły się informacje dotyczące konieczności złożenia korekty zeznania CIT za rok 2020, jeśli zostało ono złożone na formularzu nr 29 po 5 marca b.r. Stanowisko to nie zostało jednak do tej pory oficjalnie potwierdzone przez Ministerstwo.

 

  • Z informacji uzyskanych na infolinii Krajowej Informacji Skarbowej wynika, że konieczność złożenia korekty zeznania na formularzu nr 30 podatnicy powinni uzgodnić z właściwym dla nich urzędem skarbowym (wiemy, że niektóre urzędy tego nie oczekują).

 

  • W związku z powyższym, w przypadku złożenia zeznania na formularzu już nie obowiązującym, rekomendujemy kontakt ze swoim urzędem celem weryfikacji przyjętego przez ten urząd podejścia. Zalecamy skontaktowanie się z urzędem jeszcze przed końcem czerwca –  tak, aby ewentualna korekta została złożona jeszcze przed upływem tegorocznego terminu na złożenie zeznania CIT.
Na ewentualne pytania w tym zakresie chętnie odpowiedzą autorzy artykułu:
Magdalena Pancewicz
Doświadczona Menedżerka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.