Doświadczenie budowane latami

Zdobyte doświadczenia i długoletnia praktyka całego zespołu pozwalają nam z pełną odpowiedzialnością zajmować się nawet najbardziej skomplikowanymi zagadnieniami.

Jednocześnie wciąż duży nacisk kładziemy na doskonalenie naszych umiejętności; publikujemy w prasie codziennej i fachowej. Łączy nas doświadczenie, odpowiedzialność i pasja.

Partnerzy

Aleksandra Dyrek-Orlando

zamknij

Aleksandra Dyrek-Orlando

Legal Partner

Radca prawny i doradca podatkowy. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka Szkoły Prawa Francuskiego przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie prowadzonej we współpracy z Uniwersytetem w Orleanie oraz International Tax School I w Sitges, Hiszpania. Doświadczenie zdobywała m.in. w Ernst & Young (2005 – 2010).

 

Specjalizuje się w prawie podatkowym, prawie handlowym, prawie pracy i w zagadnieniach związanych z ochroną danych osobowych. Zajmuje się w szczególności przekształceniami kapitałowymi i umowami w obrocie gospodarczym. Od 2015 r. jest partnerem w Taxpoint Legal Dyrek-Orlando i Wspólnicy sp. k.

języki obce: angielski, włoski i francuski
e-mail: [javascript protected email address]
LinkedIn: LinkedIn

Katarzyna Knapik

zamknij

Katarzyna Knapik

Tax Partner

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz licencjonowany doradca podatkowy. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 1997 r. Brała udział w specjalistycznych szkoleniach w Polsce i za granicą – z zakresu międzynarodowych aspektów podatkowych, cen transferowych oraz zarządzania ryzykiem. W latach 1997 - 2007 pracowała w firmach Andersen i Ernst & Young. Autorka wielu publikacji na tematy podatkowe, prelegentka, współautorka pierwszego polskiego komentarza dotyczącego umów o unikaniu podwójnego opodatkowania („Model Konwencji OECD – Komentarz" pod red. prof. B. Brzezińskiego).

 

Specjalizuje się w sprawach z zakresu CIT, cen transferowych i rozliczania ulg w specjalnych strefach ekonomicznych. Prowadzi przeglądy podatkowe oraz zajmuje się optymalizacją podatkową przepływów międzynarodowych. Posiada bogate doświadczenie związane z reprezentowaniem klientów przed organami podatkowymi (w trakcie kontroli podatkowych czy postępowania związanego z uzyskiwaniem interpretacji) oraz sądami administracyjnymi. Szczególną wiedzę posiada w zakresie obsługi firm z sektora motoryzacyjnego, drukarskiego, handlu wielkopowierzchniowego oraz chemii przemysłowej.

języki obce: angielski
e-mail: [javascript protected email address]
LinkedIn: LinkedIn

Katarzyna Przewłocka

zamknij

Katarzyna Przewłocka

Tax Partner

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i licencjonowany doradca podatkowy. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ernst & Young w Krakowie i Luksemburgu (w latach 2003-2014). Z Taxpoint związana jest od 2014 roku, a od 2018 roku jako tax partner i członek zarządu.

 

Specjalizuje się w kwestiach z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów podatkowych transakcji międzynarodowych (ceny transferowe, podatek u źródła, schematy podatkowe - MDR). Uczestniczyła w dużych projektach międzynarodowych, prowadzi warsztaty podatkowe i seminaria z zakresu MDR, cen transferowych i podatkowych aspektów pomocy publicznej w specjalnych strefach ekonomicznych.

języki obce: angielski
e-mail: [javascript protected email address]

Marcin Radwan

zamknij

Marcin Radwan

Tax Partner

Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, studiował także na Uniwersytecie Passau w Bawarii. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym; doradztwem podatkowym zajmuje się od 2000 r. Brał udział w szeregu specjalistycznych szkoleń krajowych i zagranicznych dotyczących stosowania prawa podatkowego oraz przepisów z zakresu rachunkowości. W latach 2000 - 2007 pracował w firmach Andersen i Ernst & Young.

 

Specjalizuje się w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób fizycznych. Prowadzi również projekty w zakresie zarządzania ryzykiem podatkowym (m.in. tworzenie procedur podatkowych w celu ograniczenia ryzyka poniesienia odpowiedzialności finansowej). W swej karierze uczestniczył również w przeglądach podatkowych, projektach dotyczących optymalizacji podatkowej prowadzonej działalności gospodarczej i realizowanych transakcji. Doradza w kwestiach związanych z rezydencją podatkową i określaniem zobowiązań podatkowych w oparciu o przepisy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Jest autorem publikacji na tematy prawno-podatkowe w specjalistycznej prasie podatkowej. Prowadzi wykłady z zakresu różnorodnych zagadnień podatkowych i praktyki prawa podatkowego w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Szczególne doświadczenie zdobył współpracując z przedstawicielami branży motoryzacyjnej.

języki obce: angielski i niemiecki
e-mail: [javascript protected email address]
LinkedIn: LinkedIn

Władysław Varga

zamknij

Władysław Varga

Tax Partner

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, licencjonowany doradca podatkowy. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 2001 r. Autor wielu publikacji na tematy podatkowe w literaturze fachowej oraz glos do orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE, współautor komentarza do Dyrektywy VAT oraz twórca komentarza do Drugiej Dyrektywy Fakturowej. Cytowany w szeregu orzeczeń sądów administracyjnych oraz w interpretacjach organów podatkowych.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem dochodowym od osób prawnych. Odnosi liczne sukcesy reprezentując podatników w postępowaniach podatkowych i sądowo-administracyjnych. Wygrywał dla klientów sprawy również w Trybunale Sprawiedliwości UE, doprowadzając do zmiany praktyki polskich organów podatkowych. Prowadzi liczne szkolenia dotyczące tematyki VAT i związanych z tym praktycznych wątpliwości i problemów w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług dla klientów m.in. z branży sprzedaży detalicznej (retail), motoryzacyjnej oraz informatycznej.

języki obce: angielski
e-mail: [javascript protected email address]
LinkedIn: LinkedIn

Magdalena Wolicka

zamknij

Magdalena Wolicka

Tax Partner

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym; świadczy usługi doradztwa podatkowego od 1999 roku. W latach 1999-2007 pracowała w firmach Andersen i Ernst & Young; jest współzałożycielką Taxpoint (2007).

 

Specjalizuje się w kwestiach dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych, w tym z zakresu cen transferowych i podatku u źródła, pomocy publicznej (dotacje, zachęty, specjalne strefy ekonomiczne) oraz sporach podatkowych. Wykładowca na seminariach i konferencjach z zakresu cen transferowych i podatku dochodowego od osób prawnych.

języki obce: angielski
e-mail: [javascript protected email address]
LinkedIn: LinkedIn

Menedżerowie

Grzegorz Białowąs

Waldemar Knap

Magdalena Kubas

Maciej Mierecki

Magdalena Pancewicz

Katarzyna Sawicka

Anita Strzelecka

Joanna Toruniewska

Kamil Wilczewski